4 Οκτωβρίου 2015

Γ.Σ. ΔΟΞΑΣ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 2015-16: ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 1-2

Αναδημοσίευση από το Doxapetousasfc.gr

Σπουδαίο διπλό για τους μαυραετούς του Χρήστου Τσιακίρη οι οποίοι κέρδισαν 1-2 μέσα στην δύσκολη έδρα του Άρη Φωτολίβους, με πρωταγωνιστές τους Κερασίδη και Κύρτση οι οποίοι σημείωσαν τα 2 νικητήρια γκολ του αγώνα και έτσι η Δόξα προσπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα τους ηττημένους..

Μια όχι τόσο καλή εμφάνιση για την ομάδα μας,κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο που δέχτηκε την ισοφάριση και απειλήθηκε απο τους γηπεδούχους σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο που δεν συνέβη το ίδιο.

Ο Λευτέρης Κερασίδης άνοιξε λογαριασμό με την φανέλα της Δόξα Πετρούσας πετυχαίνοντας το 0-1 με ωραίο σουτ, ενώ το γκολ της ισοφάρισης σημείωσε ο Γκουζής πιάνοντας στον ύπνο την άμυνα των μαυραετών. Λυτρωτής για την Πετρούσα ο Γιώργος Κύρτσης που με ένα πανέμορφο γκολ χάρισε τους 3 βαθμούς στην ομάδα του.

Χριστοφορίδης(45' Δημούδης),Παυλίδης,Γκουζής,Παυλίδης Δ

Δόξα Πετρούσας( Χρήστος Τσιακίρης)Βέργος,Ξενίδης,Ασλανίδης(64' Τσιαμουράς),Γιαννίκης,Κότιος,Παπαδόπουλος,Μιχαλάκης,Ζεδαμάνης(45' Άρμεν),Κερασίδης(73' Μαδεμλής),Γεωργιάδης,Κύρτσης

• Φάσεις του αγώνα:

• ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 17ο λεπτό: Ο Κερασίδης θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει άουτ

Στο 21ο λεπτό: ΓΚΟΛΛΛ! Κάθετη μπαλιά του Μιχαλάκη μέσα στην περιοχή που βρίσκει τον Κερασίδη με πλάτη στο τέρμα,αυτός κοντρολάρει και με γυριστό σουτ κρεμάει τον Αθανασιάδη για το 0-1.

Στο 30 λεπτό: εκτέλεση κόρνερ του Κερασίδη, ο Γεωργιάδης θα πάρει την κεφαλιά όμως η μπάλα θα καταλήξει άουτ

Στο 41ο λεπτό: άλλο ένα σουτ του Κερασίδη με την μπάλα να περνάει άουτ.
    ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 46ο λεπτό: Πρώτη φάση για τους γηπεδούχους με τον Αρβανιτάκη να σουτάρει αλλά η μπάλα να καταλήγει άουτ.

Στο 50ο λεπτό:ΓΚΟΛ! Ο Διαμαντής Παυλίδης με κάθετη πάσα βρίσκει τον Γκουζή ο οποίος προλαβαίνει τον Βέργο και πλασάρει για να σημειώστι το 1-1.

Στο 51 λεπτό: σέντρα-σουτ του Κύρτση απο δεξιά θα αποκρούσει ο Αθανασιάδης.

Στο 55ο λεπτό: ένα σουτ του Χαρέμι θα βρει στο δοκάρι του Βέργου.

Στο 59ο λεπτό:ο Γεωργιάδης μέσα απο την περιοχή θα σουτάρει αλλά ο Αθανασιάδης θα αποκρούσει.

Στο 85ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν σε μια μπαλιά πίσω απο την άμυνα της Δόξας βρέθηκε αφύλακτος ο Παυλίδης αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο 86ο λεπτό: ΓΚΟΛ!! Μακρινή μπαλιά του Ξενίδη για τον Κύρτση ο οποίος με άψογο κοντρόλ και αριστοτεχνική εκτέλεση έγραψε το 1-2 για τους μαυραετούς.

Στο 88ο λεπτό: Αντεπίθεση για την Δόξα με τον Γεωργιάδη να σπάει την μπάλα στον Μαδεμλή αλλά αυτός την στέλνει πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.