15 Μαρτίου 2012

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ-ΠΑΝΔΑΜΑΪΚΟΣ 4-1 ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ (1997-98 &ΝΕΟΤΕΡΟΙ)

Γράφει ο Ντίνος Πουρνάρκας.

Την Τρίτη 13 Μαρτίου 2012 πραγματοποιήθηκε στην Πετρούσα το αναβληθέν παιχνίδι με τον Πανδραμαϊκό, όπως δείχνει και το τελικό αποτέλεσμα ήταν μια άνετη επικράτηση της ομάδας μας, που δεν έδωσε χώρο στον αντίπαλο και χάνοντας σωρεία ευκαιριών κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των λιγοστών θεατών.

Αρκετές ήταν οι περιπτώσεις που οι συνεργασίες των παιδιών μας, έδειχναν ότι η πολύ καλή δουλεία που γίνεται στις προπονήσεις, παίρνει σάρκα και οστά στον αγωνιστικό χώρο, προσφέροντας εκτός από θέαμα και ουσία.

ΦΑΣΕΙΣ:

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ :

1’’ Με το καλημέρα έδειξε τις διαθέσεις τις η ομάδα μας. Σέντρα από δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα μας από τον Ν. Ροδίτη ο Α. Κωστής δεν μπορεί να σουτάρει πρώτα με το δεξί μετά με το αριστερό η μπάλα καταλήγει στον Κ. Σαμπατζή που κάνει ένα κακό σουτ στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
4’’Από θέση έξω δεξιά ο Ν. Ροδίτης κάνει ένα διαγώνιο σουτ λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Πανδραμαϊκού
5’’ Ο Α. Κωστής από πλάγια θέση πασάρει στον Κ.Σαμπαντζή, αυτός κάνει ένα σουτ αποκρούει ο τερματοφύλακας, το ριμπάουντ και πάλι στα πόδια του αυτή την φορά πασάρει στον αφύλακτο Β. Γάϊδας που με την σειρά του ανοίγει των χορό των γκολ με ένα ψύχραιμο πλασέ 1-0
13’’ Σέντρα από τον Ν. Ροδίτη στον επερχόμενο Κ. Σαμπαντζή που κάνει το σουτ στην αγκαλιά του τερματοφύλακα
16’’ Ο Β. Γάϊδας πασάρει στον Ν Ροδίτη που από πολύ καλή θέση δεν καταφέρνει να κάνει ένα καλό σουτ και η μπάλα καταλήγει βασανιστικά αργό στην αγκαλιά του τερματοφύλακα
19’’ Ο Β. Γάϊδας πολύ έξυπνα στον Α. Κωστή που κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς την απόκρουση αυτή εκμεταλλεύεται ο Κ. Σαμπαντζής και γραφεί το 2-0
20’’ Καλό κτυπημένο φαουλ από την ομαδα του Πανδραμαϊκού λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι του Κ. Παπαγιάννη
21’’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ, καλό κτυπημένο και αυτό, στα δίχτυα του Κ. Παπαγιάννη 2-1
27’’ Άψογη συνεργασία ανάμεσα σε Ν. Ροδίτη – Δ. Παπαδόπουλου – Δ. Γκούντογλου – Ν.Ροδίτη με τον τελευταίο να κάνει ένα καλό σουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
33’’ Ο Δ. Παπαδόπουλος κάνει ένα πολύ καλό σουτ αρκετά έξω από την μεγάλη περιοχή ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
35’’ Κλέψιμο από τον Δ. Παπαδόπουλο στον χώρο του κέντρου, κάθετη πάσα στον Κ. Σαμπαντζή που αφύλακτος έξω από την μεγάλη περιοχή στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα 3-1 σκορ ημιχρόνου

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ :

6’’ Καλό σουτ από πλάγια δεξιά του Δ. Παπαδόπουλου λίγο άουτ
11’’ Οργανωμένη επίθεση από την ομάδα του Πανδραμαϊκού αναγκάζει τον Κ.Παπαγιάννη να κάνει μια εκπληκτική απόκρουση και να κρατήσει τον δείκτη του σκορ στο 3-1
14’’ Ωραία εναλλαγή στον χώρο του κέντρου Δ. Παπαδόπουλου – Γ. Δικμάνη – Δ. Γκούντογλου ο τελευταίος την σέντρα καλή κεφαλιά από τον Κ.Σαμπαντζή αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας την μαζεύει την μπάλα και πάλι ο Κ. Σαμπαντζής αλλά το σουτ του δεν καταλήγει στα δίχτυα της αντιπάλου ομάδας
18’’ Αλλαγή παιχνιδιού από τον Β. Γάϊδα στον Κ. Σαμπαντζή αυτός στον αφύλακτο Ν. Ροδίτη αυτός με την σειρά του κάνει ένα καλό σουτ στην αγκαλιά του αντιπάλου τερματοφύλακα
24’’ Σέντρα του Γ. Δικμάνη στον Ν. Ροδίτη αυτός το σουτ στην ρίζα της κάθετου δοκού
30’’ Ο Κ. Σαμπαντζής στον Γ. Δικμάνη αυτός με την σειρά του στον Ν. Ροδίτη ο τελευταίος κάνει υπέροχο πλασέ και θα νικήσει πρώτα τον αντίπαλο τερματοφύλακα και φυσικά την κακοδαιμονία μετά από την σωρεία χαμένων ευκαιριών 4-1 τελικό σκορ