Πετρούσα: Τουρνουά Γυναικείο Μπάσκετ 2010....1η Ημέρα

Ντίνος Πουρνάρκας, Σάκης Μπάτσιος, Στέφανος Κότιος.

Αποτελέσματα 1ης Αγωνιστικής
Τρίτη 20 Ιουλίου

TEEN VS ΑΤΙΘΑΣΕΣ 30 - 77

Το καλοκαιρινό γυναικείο τουρνουά μπάσκετ ξεκίνησε με το παιχνίδι Teen- Aτίθασες.
Ένα ματς που κινήθηκε σε αθλητικά πλαίσια με τις Aτίθασες να παίρνουν κεφάλι στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού και τις Teen να μην μπορούν να ακολουθήσουν το ρυθμό των αντίπαλων τους.

Tο πρώτο δεκάλεπτο τέλειωσε με τις Aτίθασες να προηγούνται με διαφορά 11 πόντων η όποια χαλάρωσε τις Aτίθασες με τις Teen να προσπαθούν να εξισορροπήσουν την κατάσταση στη συνέχεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίσταση των Teen υποχώρησε και οι Aτίθασες ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στα ύψη.

MVP του αγώνα ήταν η Αναστασία Mαδεμλή με 25 πόντους και τρομερά στατιστικά ευστοχίας.

Άξιες συμπαραστάτριες ήταν Σοφία Παραλίκη και η Βάσω Ηλιάδου.
Από την αντίπαλη ομάδα διακρίθηκαν οι Κατερίνα Γιάντσιου και Κατερίνα Ήλτσιου.

Σκορ ανα δεκάλεπτο
1ο.9-20
2ο.11-11
3ο 6-26
4ο.4-20

Petrousa Bulls VS Aλανιάρες 20 - 0

Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να απολαύσουμε το δεύτερο αγώνα του γυναικείου τουρνουά καθώς οι Αλανιάρες δεν μπόρεσαν να παραβρεθούν στο δημοτικό σχολείο πετρουσας λόγο αναλυμένων υποχρεώσεων δίνοντας τη νίκη στις Petrousa Bulls με 20-0!!!!